AFFYMETRIX DMET PLUS ASSAY

İlaç metabolizmasını etkilediği bilinen toplam 225 genin (örn: CYP2D6, 2C9, 2C19) 1,936 marker ile temsil edildiği Affymetrix DMET PLUS arrayleri ile detaylı genetik varyasyon analizi yapılabilmektedir.
Bu özel teknik ile, limitli teknolojiye sahip geleneksel SNP analiz metodlarıyla tespit edilemeyen varyasyonlar gösterilebilmektedir. Hem yaygın olan hem de ender rastlanan SNP’ler ile tüm varyant sınıflarının genotiplendirilmesine olanak sağlar. Tüm gen içi insersiyon, delesyon ve tek baz değişiklikleri belirlenir.

İlaç metabolizmasında etkileri bililnen bu genleri temsilen array içine dizayn edilen 1,936 marker özellikle farmakoloji alanında literatürde yer alan çalışmalardan seçilmiştir. Özellikle kardiyoloji, onkoloji ve psikiyatri alanlarında kişiye özel ilaç ve doz uygulaması için tercih edilen Affymetrix DMET PLUS arrayleri ile klinik araştırma çalışmaları için yeni belirteçler keşfedilebilir, kemoterapötik ajanların metabolizmalarının anlaşılmasında tercih edilebilir ve ilaç etkilerinin araştırılmasında kullanılabilir.

Çok kısa sürede tamamlanan bu çalışma sonucunda, çalışılan genotipe özgü uygun etken madde seçimi ve/veya uygun doz ayarlanması nedeniyle Affymetrix DMET PLUS arrayleri Amerika’da FDA (Food and Drug Administration), Avrupa’da ise EMEA (European Medicines Agency) tarafından önerilmektedir.


https://www.cosimo-kindermode.de/ https://www.teuto-finanzen.de/ http://www.kshatriyasuperlam.com/ https://www.young4mation.de/ https://www.fedelespain.com/ https://www.werners-index.de/ https://www.detektei-schrauwers.de/ https://www.vuongdesign.nl/ https://www.apply-pictures.de/ https://www.secure-message.com/ https://www.max-kranz.de/ http://www.orangewebbers.nl/ http://www.rednosedesign.nl/ https://www.havarie-lehmann.de/ https://www.detektei-schrauwers.de/ https://www.wohnungen-lorch.de/ https://www.flomaq.de/ http://www.rome-italie.nl/ https://www.ralf-mackel.de/ https://www.one2connect.nl/ http://www.expatcentrale.nl/ https://www.ois-quality.de/ https://www.burg-consulting.de/ https://www.motorkai.de/ http://www.kshatriyasuperlam.com/ http://www.bramwerkt.nl/ https://www.sbt-rechtsanwaelte.de/ https://www.securus-peine.de/ https://www.philippjaehnel.de/ http://www.hoenskliks.nl/ https://www.snowmeeting.nl/ https://www.teleskipp.de/ https://www.wohnungen-lorch.de/ http://www.orangewebbers.nl/ https://www.rusinvestor.de/ https://www.tinnitustrupp.de/ https://www.carsten-duebbers.de/ https://www.bes-t-guides.de/ https://www.motorkai.de/ https://www.autogaspro.de/ https://www.4th-arcanum.de/ http://www.rednosedesign.nl/ http://www.ibblaneck.de/ https://www.pestalozzinet.de/ https://www.gedichtehaus.de/ http://www.opendepot.de/ http://www.securimps.fr/ https://www.bes-t-guides.de/ https://www.dirndl-jaeger.de/